Aktualności 2015


Zebranie Klubu

W dniu 27-go czerwca/sobota/ godzina 19,00 Odbędzie się zebranie klubu w sprawie organizacji naszego zlotu. Zebranie odbędzie się w KH

Prezydent


Tyniec, Dolina Mnikowska

 

W ostatni wolny dzień długiego weekendu polecieliśmy w 9 motocykli do Opactwa w Tyńcu następnie odwiedziliśmy Dolinę Mnikowską i na końcu Zamek w Rudnej. Super pogoda choć nagłe 29 stopni podczas podejścia pod zamek w Rudnej daje popalić w ubranku motocyklowym.

Prezydent

 


Dolina Krakowska

 

Zebraliśmy się paczką z Rider’s Club SouthSide oraz BRAVE DOGS POLSKA Chapter Katowice w Ogrodzieńcu . Polecieliśmy najpierw Dolinami Krakowskimi a następnie w kierunku na Beskid Żywiecki. Powrót przez Przełęcz Kocierską -/718 m n.p.m./zaj.. winklami. Pogoda jak marzenie na motocykl około 22 stopni i słoneczko.

Prezydent


Wadowice

 

W dniu 30 maja Polecieliśmy na koncert charytatywny dla Adrianka do Wadowic. Na miejscu super muzyka której nie zakłuciła dosyć pokaźna ulewa która przeszła nad miastem. Powrót już tylko w lekkim deszczyku. Dla tak wzniosłego celu nie ma złej pogody.

Prezydent

 

 

 

 

 

 

 


Chęciny Sobków

 

Polecieliśmy silną ekipą do Mieleszynka na Zlot – motocykli, pojazdów sportowych, zabytkowych i tuningowych . W Sośnicy dołączyła do nas ekipa Szamana na miejscu była też ekipa z Kłobucka.

Prezydent


Wyjazd do Mieleszynka

 

Polecieliśmy silną ekipą do Mieleszynka na Zlot – motocykli, pojazdów sportowych, zabytkowych i tuningowych . W Sośnicy dołączyła do nas ekipa Szamana na miejscu była też ekipa z Kłobucka.

Prezydent

 

 

 


Wiosenne Spotkanie

 

Pojechaliśmy do Zabierzowa na Wiosenne Spotkanie Motocyklistów. Posiedzieliśmy kilka godzin przy dobrej muzyce. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Zamek w Korzkwi.

Prezydent

 

 

 

 


Weekend Majowy

 

Kilka wolnych dni i dwa wyjazdy majowe. Pierwszy w 1-go po Skałkach Krakowskich w większości w deszczu. Drugi 3-go maja Myszków-Toszek-Moszna-Zlate Hory-Krnov-Kędzierzyn Koźle-Pyskowice-Tworóg. Pogoda dopisała choć przez chwilke w Złotych Górach temperatura spadła do 10 stopni. Zakupiliśmy czeskie piwo które było celem wycieczki.Oczywiście po drodze Zamek w Toszku oraz Pałac w Mosznej. Trasa już robiona kilkakrotnie 410 km.

Prezydent


Wyjazdy klubowe

Informujemy motocyklistów nie zrzeszonych z klubem a chcących pojeździć z nami, iż otworzyliśmy widoczny temat dla Was na forum naszym
A o to LINK do niego.
Również link będzię zawsze w aktualnościach po prawej stronie

Administrator


XII Zlot Gwiaździsty

 

To już ósmy sezon jaki otwieraliśmy na Jasnej Górze. Tradycyjnie z Myszkowa ,Żarek i okolic pojechaliśmy grupą około 60 motocykli . Zawsze otwieramy sezon wspólnie z motocyklistami nie zrzeszonymi w MKM w końcu jest to nasze wspólne święto. Szlifierki poleciały wcześniej z powodu prędkośći jaką jedziemy tak liczną grupą.

Prezydent


Otwarcie sezonu z SKL Dragon Kłobuck

Bezpośrednio po akcji ;Patrz w Lusterka; udaliśmy się na otwarcie sezonu do zaprzyjaźnionego klubu SKL Dragon Kłobuck. Po powitaniu wzieliśmy udział w paradzie pod pomnik w Mokrej gdzie odbyło się jedno z pierwszych starć zbrojnych Wojska Polskiego podczas drugiej wojny światowej, które miało miejsce dnia 1 września 1939 roku. Po wykonaniu zdjęcia grupowego wróciliśmy do Kłobucka na oficjalne otwarcie Klub Hausu . Tam oczywiście wypasiony poczęstunek . Były kiełbaski kaszanka bigos z jelenia żurek no i ciasto chyba trzeba nazwać Kłobuckie.

Prezydent


Akcja Patrz w Lusterka

W dniu 11 kwietnia 2015 Myszkowski Klub Motocyklowy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Myszkowie przeprowadzili Akcję „Patrz w Lusterka Motocykle są Wszędzie” Co roku na polskich drogach setki motocyklistów ginie,a tysiące zostaje rannych na skutek nieuwagi kierowców samochodów osobowych i ciężarowych. Z troski o mniej widocznych, ale obecnych na drogach kierowców jednośladów został przygotowany apel w postaci naklejek samochodowych „PATRZ W LUSTERKA MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE”. Celem akcji jest uświadamianie kierowcom samochodów, iż motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stając się przez to mniej widoczni w lusterkach dla pozostałych uczestników ruchu. Nagminne jest również rozpoczynanie manewru wyprzedzania bez zerknięcia w lusterko. Kierowcy samochodów nie zdają sobie sprawy, jak z pozoru prosta czynność nabiera w tym przypadku ogromnego znaczenia , bo przecież jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie. W akcji pomagały nam dwa zaprzyjaźnione kluby. Rider’s Club SouthSide oraz BRAVE DOGS POLSKA Chapter Katowice.

Prezydent


Kongres PRM

 

W dniach 20/21 marca uczestniczyliśmy w kolejnym kongresie Polskiego Ruchu Motocyklowego w Nieborowie. Pojechaliśmy naszym ;Dziadkiem ; klubowym razem z SKL Dragon Kłobuck oraz Rider’s Club SouthSide.

Prezydent


Kulig

Udało nam się zorganizować kolejny kulig Choć wydawało się że szybka odwilż pokrzyżuje nam plany. Jednak warunki jakie panują na Jurze okazały się dla nas łaskawe. W imprezie wzięło udział ponad 50 osób z silną grupą naszych przyjaciół z SKL Dragon Kłobuck. Były golonki , żeberka , kiełbaski , kapusta oraz kasza przygotowane wcześniej. W miłej atmosferze spędziliśmy kolejny dzień.

Prezydent


Walne Zebranie

24 stycznia odbyło się kolejne walne zebranie klubu MKM 1948. Zebranie odbyło się na sali konferencyjnej w Capri. Podsumowaliśmy 2014 rok oraz omówiliśmy plany na bieżący rok. Najwięcej czasu zostało poświęcone organizacji naszego zlotu. Po zakończeniu przenieśliśmy się do lokalu klubowego na imprezę urodzinową Rosołka.

Prezydent


Zebranie Klubów

W naszym lokalu klubowym odbyło się zebranie zarządów pięciu klubów PRM. Przybyli – Riders Club Inowrocław z Vice Presidentem PRM Skrobkiem Rider’s Club SouthSide , Skl Dragon Kłobuck oraz Mroczne Duchy Górny Śląsk. Spędziliśmy kilka godzin dyskutując oczywiście na tematy motocyklowe. Było nam miło gościć naszych Przyjaciół. Podczas spotkania dostaliśmy podziękowania od klubu Mroczne Duchy za wprowadzenie ich w szeregi PRM-u wraz z pamiątkową statuetką.

Prezydent


Skoki 2015

Puchar Świata w Zakopanem Pojechaliśmy Dziadkiem do Zakopanego na konkurs skoków narciarskich w 9 osobowym składzie z MKM. Droga tam i z powrotem bez żadnych korków i niespodzianek. Konkurs oraz kwalifikacje przebiegły bardzo płynnie. Brak wiatru i opadów pozwolił na przeprowadzenie wszystkich skoków w ciągu kilku godzin. Co prawda mgła sprawiła że nie bardzo było widać próg skoczni ale zwycięstwo Kamila Stocha zrekompensowało wszystkie minusy.

Prezydent


WOŚP 2015

 

Po raz trzeci kwestowaliśmy z naszą firmową grochówką którą rozdawaliśmy uczestnikom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Prezydent