Aktualności 2011

 

 


Spotkanie Opłatkowe – 23.12.2011r.

W wigilie wigili, spotkaliśmy się w Caprii. Złożyliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Podziękowaliśmy panu Bogu za bezwypadkową jazdę i życzyliśmy sobie, by nadal tak było. Na spotkaniu Jagoda zaprezentowała naszą kronikę, dokonaliśmy kilka niezbędnych wpisów.

 


Moto Mikołaj – Żarki 19.12.2011r.
 

Jak co roku byliśmy u „naszych” milusińskich w Żarkach. Zaśpiewaliśmy kilka kolęd, które przygotowały dzieciaki na tą okoliczność. Wręczyliśmy paczki. Nagrodą dla nas zawsze jest radość i uśmiech podopiecznych tego domu. Wszystkiego najlepszego i wesołych świąt Bożego Narodzenia.

 

 

 

 


16.12.2011r. Capri.

Odbył się koncert charytatywny w Capri, na rzecz bezdomnych psów. Miło spędziliśmy czas w towarzystwie braci klubowej. Przy zarezerwowanych stolikach spedziliśmy czas do „następnego dnia” słuchając grających na żywo Jerzego Styczyńskiego i Sebastiana Riedla.

 

 

 


11.11.2011r. Parada Niepodległości.
 

Uczciliśmy Święto Niepodległości paradą około 70 km.Trasa: Myszków – Żarki – Poraj – Koziegłowy – Rzeniszów – Pińczyce. W temperaturze 2’C. Zebrało się 20 motocykli. I chwała Wam za to !!!

Prezydent.


29.10.2011r. Zebranie Zarządu MKM (garaż klubowy).
Następnie „Pieczonki”.

Ustalenia dotyczące przyznawania barw klubowych oraz oznaczeń PRM zostały szeroko omówione na Walnym Zebraniu Członków MKM. Osoby które nie mogły być na tym Zebraniu , a są zainteresowane ustaleniami , proszę się zwracać z pytaniami do „Naszego Rzecznika Prasowego” MODELA. Podczas spotkania nadano prawo noszenia naszych barw Ziebie. W poczet nowych kandydatów-klubowiczów zostali przyjęci: Małgorzata Jazy-Włosik „Gosik” Robert Tuora „Bolo” Jacek Wojtasik „Sikuś” Marcin Noworzyn „Marcin” W gronie pełnoletnich klubowiczów powitaliśmy Daniela Kaczmarka „Danio1R1” WITAMY!

 

Po zebraniu przyjechali pozostali członkowie klubu i zaczęło się wielkie pieczenie i zabawa do późnych godzin. W ten sposób zakończyliśmy sezon 2011 – oficjalnie. Mimo tego mamy zaplanowanych kilka wyjazdów w tym Paradę Niepodległości, jeżeli pogoda pozwoli.

 


Jesienny Kongres Polskich Klubów Motocyklowych zrzeszonych w Polskim Ruchu Motocyklowym 22.10.2011r.

Jesienny Kongres PRM, odbył się w dniu 22 października 2011r. w Ośrodku Wczasowym „Boruta” w Grotnikach k/ Zgierza. Jesienny Kongres Polskiego Ruchu Motocyklowego w którym uczestniczyli przedstawiciele 46 Klubów zrzeszonych w PRM, w tym także „MKM 1948”.Przyjął w poczet PRM kolejnych sześc klubów.

Prezydent Janusz Janoska

 


Chęciny i Sobków 2.10.2011r.
 

Byliśmy w Chęcinach i Sobkowie pogoda naprawdę super do jazdy. Bez pośpiechu pospacerowaliśmy po w/w Zamkach. Uzbierało nas się trochę: Małgosia, Marcin z Synem, Jagoda z Kaktuxem, Adams, Pablo, Kamil112 i ja.

Prezydent.


Czarne Orły na Jurze 1.10.2011r.

Wreszcie doszło do oczekiwanej od dawna integracji na terenie Jury Krakowsko Wieluńskiej. 🙂 Było nam bardzo miło spotkać się z Czarnymi Orłami. Byliśmy w Podzamczu, Bobolicach i Mirowie. Szkoda, że czas ograniczał, bo do pokazania w naszych pięknych stronach Jurajskich jest dużo więcej ciekawych miejsc. Ale, „co się odwlecze…”. Czyli do następnego spotkania. Jak powiedział Rutek ” na Pieczonkach Jurajskich”. Zapraszamy.

 


18 września 2011r. Godzina 11-sta. Spotkanie motocyklistów dla uczczenia pamięci wszystkich, którzy zginęli na drogach. W Zabawie (woj. małopolskie).

W dniu 18 września 2011r. przy budującym się Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych w ZABAWIE k/Tarnowa odbyło się III Spotkanie Motocyklistów reprezentowanych m.in. przez Kluby KNIGHT RIDERS IPA POLAND chaptery Tarnów i Kielce, TKM WATAHA, ORZEŁ BIAŁY chaptery Dębica i Ropczyce, GM ORAWA, Myszkowski Klub Motocyklowy, Gentlemen^s Club Oświęcim oraz GREMIUM MC POLAND chaptery Southside i Mielec. W sumie udział w uroczystości wzięło ok. 300 motocyklistów. W dniu 17 września odbyło się natomiast Spotkanie części motocyklistów na Barce u Generała – podjeto szereg istotnych decyzji na temat dalszych Spotkań mających na celeu promowanie tegoż Pomnika.

 


10.09.2011r.”Weselna”. Wcześniej wesele u Szamana.

Było miło i sympatycznie. Życzymy 100 lat Śmigania i zmotoryzowanych potomków.

 

 

 

 


2-4 września piknik u Białych Orłów – Zaniemyśl

Było pięknie. Jeżeli pojedziemy tam w przyszłym roku, to na pewno nie po nocy :-). Warto być w piątkowy wieczór. Pozdrawiam Rumcajsa , Gosie (wszystkiego najlepszego – wiadomo dlaczego). Jesteście wspaniali. Specjalne podziękowania dla braci pełniących „służbę najwyższej wagi”, czyli grilla. Dla naszego współlokatora z domku 25, wszystkich, których poznaliśmy, a o których nie wspomniałem. Inowrocław było wspaniale spotkać Was ponownie. IMPREZA PRZEDNIA !!! Ps. Zrobiliśmy 626km (połowa w nocy). Warto było!!

 


4 września – Zamek Książ.

Po wczorajszej wizycie w Pszczynie ciężko było wymyślić coś ciekawszego. Ale; Pojechaliśmy w 3 motocykle -GrzegorzK Wiesiek Sobierajski i Ja z żoną. Wybór padł na Zamek Książ/Wałbrzych/.Cel podróży trzymałem w tajemnicy bo to jednak prawie 300 km w jedną stronę.Ale wszystko poszło gładko Zamek godny zwiedzenia w 100 %. Po drodze byliśmy jeszcze w Pałacu Krasków.

Prezydent.


3 września – Dwa Zamki.
 

Pojechałem z Fiurikiem, Rafikiem i Ziębą 24 do Zamków w Pszczynie oraz Oświęcimiu. Pogoda wybitnie motocyklowa. Zamek Pszczyński należy do najładniejszych w Polsce.

Prezydent.


26-28.08.2011 Zdynia /Steel Roses/.

Na zlot do Zdyni pojechało w tym roku trzech klubowiczów. Zlot jak zawsze dobrze organizowany i wyjątkowo bez deszczu 🙂
„I wróciliśmy! Jak zwykle na tak dużych zlotach ludzie i atmosfera zajefajna, koncerty pierwsza klasa Gang Olsena Harlem i 4 szmery. Daliśmy „radę” na paradzie, były konkursy, nawet w jednym Rafik miał 4 miejsce (slalom). Nie padało ani kropelki (mimo zapewnień ze strony Prezydenta) 😉 Temperatura średnia około +30 stopni. Naprawdę warto było jechać, nie jest wcale tak daleko – 287km w jedną stronę. Dziękuję licznej ekipie 😉 Marekaro i Kaami112 za super towarzystwo. Wszyscy starali się jak mogli godnie reprezentować barwy klubu, zdjęcia pojawią się wkrótce. Zdynia’11 zaliczona! Do zobaczenia „.

Rafik.


27.8.2011r. Zlot w Wadowicach.
 

Na III Pielgrzymkę motocyklową Wadowice-Kalwaria Zebrzydowska pojechaliśmy w trójkę: Janusz(Prezydent), Berni i ja. Pogoda dopisała, motocykliści również było wg.źródeł zbliżonych do władzy 600 motocykli. W drodze powrotnej mieliśmy małą awarię w Berniego maszynie, ale szbyka pomoc kolegów i szczęśliwie dotarł do domu 🙂

V-ce Prezydent.


21.8.2011r.Sandomierz, Opatów itd.
 

Mieliśmy jechać do Wisły ale byliśmy nad Wisłą. Pojechaliśmy w 6 motocykli Zajcow z Klaudią Fiurik Wiesiek Sobierajski Pablo Zięba24 i ja. Odwiedziliśmy: Opatów-Sandomierz-Połaniec-Kurozwęki i coś tam po drodze. Zrobiliśmy 470 km w super pogodzie..

Prezydent.


20.8.2011r.Picnic Cantry Koszęcin.
 

Powiem Wam – super Piknik był, fajna muza, super żarcie. Indianie i ich wigwamy.

 

 

 

 

 


13-15.8.2011r. Frydman.

Jesteśmy po około 700 km. Ekipa dopisała, pogoda poza dojazdem do Frydmana – również. Program wyjazdu zrealizowany choć w dniu dzisiejszym prognozy pogody nas wystraszyły i zniechęciły do dalszego zwiedzania. Jak to najczęściej w tym roku bywa, nie sprawdziły się. Odliczyła się większość członków klubu ci co nie byli niech żałują. Baran był niezapomniany.

Prezydent.


13 sierpień 2011r. Ślub naszego Brata Hossego z Agnieszką.
 

Przed wyjazdem do Frydmana, a tak naprawdę po drodze do niego, byliśmy na paradzie weselnej u naszego brata Hossego i jego (już małżonki) Agnieszki.

 

 

 


5-7.08.2011 Zlot Gremium w Bałtowie.
 

Uczestniczyliśmy w 6 osób Kaktux z Jagodą Fiurik GrzegorzK, Maxim i ja. Oprócz typowego programu zlotowego atrakcją było zwiedzanie parku dinozaurów. Jak również i my byliśmy atrakcją w tym parku.:-) W drodze powrotnej dojechały jeszcze 2 motocykle: Pablo oraz Zajcow z Klaudią.

Prezydent.


29-31.07.2011 Zlot Wataha Tarnów.
 

Zlot udany mimo deszczu. Dobre jedzenie, towarzystwo PRM-owskie, tworzyło bardzo miłą atmosferę. Pokazy sekcji motokrosowej z Watahy dostarczyło dreszczyk emocji. Zagrał też zespół „230V”, którego mieliśmy okazję posłuchać już dwukrotnie na zlotach w Zdyni i Vendryni. Na zlocie było 4-ech klubowiczów. Piąty dołączył do nas po zakupie swojego nowego motocykla i dzięki temu wracaliśmy do Myszkowa w 5 motocykli.

 

 


23.07.2011 Zlot Templariusze Bieszczady. Nadolany koło Sanoka.

Pojechaliśmy w 5 motocykli Kaktux z Jagodą Rafał 72 Zajcow Pablo i Ja. Razem zrobiliśmy około 700 km. Był to drugi Zlot Templariuszy z Bieszczad. Chłopaki się napracowali nad organizacją tego zlotu a w szczególności Marko ich Prezydent. Zabawa była przednia zaopatrzenie również. Sobotę pod wieczór zaczeło padać no i drogą powrotną ale to szczegół.

Prezydent.


14-17.07.2011 Zlot Gold Wing Hucisko.
 

Międzynarodowy Zlot Gold Wingów w Myszkowie. Parada świateł. Myszkowski Klub Motocyklowy powitał i towarzyszył Gold Wingom na ulicach miasta.…więcej na filmie.

 


Pieniny 9.7.2011r – wyjazd logistyczny

Zrobiliśmy dokładnie 500 km i nie było czasu na zloty choć byliśmy, ale wydał mi się mało ciekawy.
Objechaliśmy Pieniny w koło po Słowackiej stronie. Kemping załatwiony a to był główny cel naszego wyjazdu.
Trasa:
Myszków, Chrzanów, Wadowice, Sucha Beskidzka, Nowy Targ, Frydland, Spiska Stara Wieś, Czerwony Klasztor, Zamek Stara Lubovka, Piwniczna, Limanowa, Zamek Wiślicz, Brzesko, Pałac Niepołomice, Kraków, Olkusz, itd. Na blokadzie w Rabce zostaliśmy zatrzymani jako pierwsze pojazdy – była telewizja i kręciła nas „gwiazdorów”.

 


01-03.07.2011 Zlot Na Soli Inowrocław

Fantastyczny Zlot przez duże”Z”.Byliśmy na wielu zlotach organizowanych przez kluby MC. Każdy z nich jest niezapomniany, ale ten zlot PRM-owski w Inowrocławiu na Soli, w sposób szczególny pozostanie, w naszej pamięci. Dzięki fatalnej pogodzie, która panowała podczas dojazdu na miejsce, w trakcie zlotu i podczas powrotu, dzięki niej o ironio poznaliśmy braci z innych klubów, którzy tak jak my chcieli tam być i byli bez względu na deszcz i chłód. Było dzięki temu bardzo „kameralnie”. Zamiast jak oczekiwano 1500 uczestników, było ich znacznie mniej, a dzięki temu mogliśmy się w większości poznać, bawić i cieszyć się naszym motocyklowym życiem. Pozdrawiamy organizatorów Rider’s Club Inowrocław z Prezydentem Skrobkiem na czele, naszych braci z klubów: Biały Orzeł chapter Skandynawia, WRM MC (Gliwice), Szaman Rider, Międzychodzki Klubu Motocyklowy „Junak”. Do zobaczenia za rok.

 


24-26.06.2011 Zlot IPA Tarnów.

Zlot naprawdę udany nawiązaliśmy kupę kontaktów mamy masę nowych przyjaciół. Każdy zlot ma swoją nie powtarzalną atmosferę a ten miał taką bardzo swojską. Muzyka Country w pierwszy dzień i Blues w drugi ,ludzie się naprawdę zarąbczaście bawili. Mamy przyjaciela Stanleya na trajce on jest z Tarnowa. Pozdrawiamy wszystkich uczestników tego zlotu.

 


Wesele w Easy Rider League 25.6.2011r.
Dnia 25.6.2011r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć u naszych braci z Easy Rider League w ceremoni zaślubin pary motocyklistów. W kościele na Ochojcu i paradzie brało udział 5-cioro naszych braci klubowych.

 


II Festiwal Ludzi Drogi „Marynarze Szos”.
 

Odbył się w dniach 18-19 czerwca 2011 roku.

 

 


W dniach 10-11 czerwca 2011r. Odbył się Piknik Rodzinny MKM.

Uczestniczyło ok.40 osób. W ciągu tych trzech dni była świetna zabawa w miłej klubowej atmosferze. Miejscem zlotu była Gajówka w Sygontce, które gorąco polecamy , gospodarze super – Grażyna i Michał dziękujemy Wam serdecznie.

 


W dniu 04.06.2011 r. odwiedziliśmy nasze zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Podlas z okazji dnia Dziecka „Przystanek Podlas” .Była miła i sympatyczna piknikowa atmosfera . W tym miejscu chcemy pogratulować Stowarzyszeniu Podlas: Naprawdę super zorganizowana impreza dla dzieciaków i nie tylko , to co robicie jest godne pochwały i naśladowania. W miarę naszych możliwości i czasu służymy pomocą:).

Przy okazji poznaliśmy się z naszym Burmistrzem Panem Włodzimierzem Żak , którego serdecznie pozdrawiamy.Podczas dojazdu na Piknik spotkaliśmy cztery przebojowe dziewczyny z Poznania , które pojechały z nami na Piknik, a potem pokazaliśmy im nasze zamki na Jurze, pozdrawiamy i zapraszamy w nasze strony

 


29.05.2011r. Byliśmy gośćmi na festynie w Żarkach. Parada,prezentacja motocykli i dzieciaki mogły oglądać , siadać i foty pstrykać:-) Było wesoło i sympatycznie. Z okazji Dnia Dziecka.

 

Następnie pojechaliśmy zobaczyć miejsce naszego Biwaku Rodzinnego, który już niedługo.

 

 


27.05.2011r. Przedszkole w Myszkowie przy MOSiR. Z okazji Dnia Dziecka.

 

 

 


Czechy – Majówka 2011r.

Wyjechaliśmy w sobotę o 7,15 z Myszkowa Tankowanie w Czeladzi Żorach postój na granicy w Cieszynie ,tradycyjny kurczak na kolację i dalej.
Po minięciu Brna zaczyna się region gdzie planowaliśmy zwiedzanie

i tak w kolejności:

Namest
Trebić
Telć tutaj obiad
Jndrichov Hradec
i przyjazd do Trebonia
Zakwaterowanie i idziemy na stare miasto około 1 km
Po powrocie piwo ,tym razem / Pierwszy dzień wyszło nam 525 km

Dzień drugi Śniadanie i wyjazd w lekkim deszczyku do Rozmberk nad Vitawą/Wełtawą/ Ustaliliśmy z rana z Modelem trasę krótką na nawigacji i dojechaliśmy ścieżką rowerową mimo zakazu i przez kawałek Austrii. W sumie każdy ten zamek podziwia z dołu my to zrobiliśmy od góry. Następnie Czeski Krumlov /Zdjęcia które oglądałem rano w żaden sposób nie oddają tego widoku przepięknego miasta.Tak samo zdjęcia Wełtawy i Ottawy z mostów w żaden sposób nie odzwierciedla autentycznych wrażeń / Po 2-3 godzinach udajemy się do Czeskich Budziejowic na wspaniały rynek i dalej na bajkowy zamek Hluboka nad Vitavą tutaj objad i zwiedzanie powrot do kempingu oczywiście piwo gruszkówka i spać.

Dzień 3 Rozpoczynamy go od rannego zwiedzania Trebonia /ze względu na gruszówkę/ Wyjazd o 11 do zamku Cerwena Lhota Dalej Tabor Zamki -Orlik i Zvikov Następnie Pisek tu objad około 18-tej W drodze powrotnej już zamknięty zamek Kratochvile Powrót do Kempingu około 20,30 i tu okazuje się że bar już zamknięty ale po przejechaniu całego Trebicza kupujemy piwo w stacji benzynowej itd.

Dzień 4 powrót/Plany zamek Stenberk itd Około godziny 7,30 zaczyna padać lekki deszczyk.
Śniadanie i w drogę deszcz zamienił się w ulewę temperatura 3 stopnie początkowo myślałem że mi termometr szwankuje w motorze ale po przejechaniu około 170 km krętymi drogami do autostrady okazuje się że jest dobry.
temperatura skaka między3/4 stopnie. Koło Ichlavy wszystko przemokło a do domu jeszcze 370 km. Ja z Zajcowem kupiliśmy rękawice robocze bo skóra spływała wodą i w tej temperaturze było nie za ciekawie.
Od Olomuńca temperatura spada do 1/2 stopnie i ulewa . Po przekroczeniu Cieszyna i po informacji że w Myszkowie biało postanowiliśmy pozostawić motocykle w Pawłowicach w znajomym po zlocie w Vendryni barze. Zorganizowaliśmy busa i powróciliśmy do domu około 21-ej Zrobiliśmy 1425km. zabrakło dokładnie 100 Uczestnicy:
Zajcow z Marzeną
Model z Mychą
Fiurik
Janusz
Tak że wyjazd nie został ukończony w sobotę jedziemy po motory i od razu do dawno nie odwiedzonych Czech może po drodze zwiedzanie Cieszyna.

 


23.04.2011r. Wyjazd krótki (253km) nad Jeziora Turawa i Srebrne.

 

 

 


20.04.2011r. Wręczenie Wielkanocnych paczek dla dzieciaków z Żarek.

 

 

 

 


17.04.2011 Zlot Gwiaździsty Jasna Góra

 

 

 

 

 


16.04.2011 Moto-serce

 

 

 

 

 

 

 

 


Akcja Patrz w Lusterka Motocykliści są wszędzie 9.4.2011r

 

 

 

 


Kongres PRM 2011r